Ufoludek Bemolek w muzycznej krainie bajek

We wtorek 28 listopada 2017 r. uczniowie klas 0 – III wzięli udział w koncercie muzycznym „Z perkusją dookoła świata”, który został zorganizowany przez Łódzkie Biuro Koncertowe „Wirtuoz”.

Gościliśmy duet perkusyjny „A2” w składzie: Dominik Rosłon (Mallet Kat) i Piotr Pietrzak (perkusja, instrumenty perkusyjne). Muzycy wykonali utwory muzyczne pochodzące z różnych stron świata m.in. utwory: Lot trzmiela, Mamma mia i Taniec z szablami. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z odgadywaniem granej przez artystów muzyki z bajek. W trakcie koncertu dzieci poznały budowę różnych instrumentów muzycznych, zespół zaprezentował na scenie prawie 40 różnych instrumentów perkusyjnych, wśród nich unikalną klawiaturę MALLET KAT. Jest to jeden z kilku egzemplarzy takiej klawiatury w Polsce.

Podczas koncertu uczniowie zostali zaproszeni do aktywnego w nim udziału. Wybrane dzieci mogły spróbować gry na instrumentach perkusyjnych, tańczyć i klaskać wspólnie z artystami, a także wygrać nagrody w quizach muzycznych.