Wycieczka do banku PKO BP

28 listopada 2017r. uczniowie klasy III e razem ze swoją wychowawczynią byli na wycieczce w Banku PKO BP, z którym współpracujemy w ramach projektu SKO.

Wyjście było bardzo ciekawe. Naszym przewodnikiem po pomieszczeniach banku była bardzo miła pani kierownik Barbara Golańska. W interesujący sposób przybliżyła nam pochodzenie banku PKO, jego historię i jak działa on w dzisiejszych czasach. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat funkcjonowania banku i pracy kasjerów. Pani Barbara zaprowadziła nas do miejsca przeznaczonego do obsługi klientów, gdzie uczniowie mogli zobaczyć w jaki sposób pobiera się numerek do kasy i co należy jeszcze zrobić, aby wybrać pieniądze z konta. W trakcie wycieczki dzieci zadawały wiele pytań, na które odpowiadali pracownicy banku. Można było dowiedzieć się do czego służy dyspenser kasjerski, jak obsługuje się maszynę do liczenia banknotów oraz jak można sprawdzić, czy pieniądze nie zostały sfałszowane. Ta część wycieczki była najciekawsza, pracownica banku pokazała dzieciom różne banknoty używane w świecie i ich zabezpieczenia przed sfałszowaniem. Zwiedziliśmy również miejsce, gdzie klienci banku przechowują swoje cenne rzeczy oraz ważne dokumenty. Pani Barbara przybliżyła dzieciom zakres usług oferowanych przez bank. Zachęciła również uczniów do systematycznego oszczędzania i lokowania pieniędzy na koncie SKO.

Na koniec wycieczki uczniowie wzięli udział w konkursie – odpowiadali na pytania dotyczące banku. Wszyscy otrzymali drobne upominki.