Dzień Dziecka uczniów klas IIa i IIb

Dzień Dziecka uczniów klas IIa i IIb1 czerwca przypada Dzień Dziecka. W tym dniu o godzinie 08.20 uczniowie klas IIa i IIb wraz z opiekunami zebrali się przed szkołą, gdyż w tym dniu mieli zaplanowaną wycieczkę do Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań Krzesiny. Pogoda była pochmurna i nie zachęcała do wyjazdu, ale i tak dobrze, że nie padało, a humory i tak nam dopisywały. Na wycieczkę wyruszyliśmy o godzinie 08.30.

Po przybyciu na miejsce, zostaliśmy powitani na bramie głównej, gdzie sprawdzono listę uczestników, a następnie przydzielono nam żołnierza, który miał czuwać nad bezpieczeństwem całej grupy i oprowadzać nas po lotnisku. Wsiadł razem z nami do autokaru i pojechaliśmy na teren lotniska. Wysiedliśmy i od razu zaczęliśmy oglądać sprzęt wojskowy. Była tam wystawa statyczna LIM2, Mig 21 i F – 16. Wystawiony był również sprzęt KOL i WSP. Podczas pokazu uzbrojenia mogliśmy wziąć do ręki broń i strzelać do tarczy. Była to frajda dla wszystkich. Widzieliśmy również sterowane roboty, których używa się do rozminowywania terenu. Najważniejszym jednak punktem naszej wycieczki był pokaz startów samolotów F-16. Widzieliśmy kołowanie samolotów na płycie lotniska oraz ich start. Przed startem nasz przewodnik prosił o zatkanie uszu, dla własnego bezpieczeństwa. Mimo, że staliśmy bardzo daleko od pasa startowego, to hałas był tak potężny, że każdy z nas automatycznie zatykał uszy, czuło się jakby cała ziemia drżała. Pięknie wyglądały samoloty, gdy wzbiły się w powietrze, wyglądały z daleka jak małe ptaszki, a przecież to ogromne maszyny.

Po pokazie obejrzeliśmy jeszcze sprzęt strażacki, który wykorzystuje się w tutejszej Bazie. Następnie udaliśmy się do autokaru, gdzie pożegnaliśmy naszego przewodnika, wręczając mu laurkę, w podziękowaniu za to, że tak wyjątkowo mogliśmy spędzić czas w Dniu Dziecka.

Zdjęcia z wyprawy do obejrzenia w naszej Galerii.