Wycieczka do Komendy Policji

Wycieczka na Komendę PolicjiW ramach projektu edukacyjnego „Kabecjanie dają radę” – czyli jak być bezpiecznym na co dzień, uczniowie siedmiu klas z poziomu klas I-III, zwiedzili Komendę Policji we Wrześni.

Na samym początku przypomnieli sobie, jakie są numery telefonów alarmowych. Oprowadzający policjant zapoznał dzieci

z rozmieszczeniem pomieszczeń w budynku. Obejrzeli miejsce, gdzie przyjmuje się telefony i zawiadamia, w razie potrzeby, inne służby. Widzieli, co prawda zza krat – izbę zatrzymań. Mogli odcisnąć również swoje linie papilarne na specjalnym papierze, dowiadując się jednocześnie, że każdy człowiek ma inne linie papilarne i właśnie za pomocą takich śladów, pozostawionych na miejscu, znajduje się przestępców. Pan policjant pokazał również dzieciom, w jaki sposób zdejmuje się ślady (w tym przypadku odcisk dłoni) np. z szyby.

Uczniowie obejrzeli pojazdy, jakimi porusza się policja, a były to samochody i motocykle. Dzieci bardzo żałowały, że nie pozwolono im wejść do środka samochodu, czy usiąść na siedzeniu motocykla, ale mimo to wycieczka była bardzo udana. Na zakończenie uczniowie wręczyli policjantom laurkę z życzeniami.

Zdjęcia z wycieczki do obejrzenia z naszej Galerii.

Print Friendly, PDF & Email