Szkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy

Szkolenie z zakresu Pierwszej PomocyW piątek – 11 maja 2012r. w auli szkolnej odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas, którzy przystąpili do projektu „Kabecjanie dają radę” czyli jak być bezpiecznym na co dzień. Szkolenie przeprowadzili wolontariusze PCK, a całością dowodziła Kinga Kwiatkowska.

Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Na początku przypomnieli sobie numery alarmowe oraz jak prawidłowo wzywać pomocy. Wolontariusze pokazali w jaki sposób należy opatrywać rany i jak postępować w razie poparzenia. Co należy zrobić jeżeli ktoś zasłabnie, czy komuś przytrafi się krwotok z nosa. Uczniowie dowiedzieli się również jak prawidłowo zareagować w przypadku pogryzienia przez psa. Obejrzeli także w jakiej pozycji należy ułożyć poszkodowanego w wypadku (pozycja boczna), tak żeby był bezpieczny, monitorowali również oddech licząc do 10. Dowiedzieli się również co powinna zawierać apteczka pierwszej pomocy i do czego służy chusta trójkątna oraz koc ratunkowy. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania, na które odpowiadali wolontariusze PCK.

Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające, bo przecież życie ludzkie to najcenniejszy dar, a każdy z nas powinien wiedzieć, jak należy udzielić pierwszej pomocy.

Zdjęcia ze szkolenia do obejrzenia w naszej Galerii.