Wycieczka do Straży Pożarnej

Wycieczka do Straży Pożarnej9 maja 2012r. – w ramach projektu profilaktycznego „Kabecjanie dają radę” czyli jak być bezpiecznym na co dzień, uczniowie klas: Ia, Id, Ie, IIb, IIe, IIIe i IIIf wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Straży Pożarnej.

Na miejscu przywitał wszystkich st. kap. Marek Mikołajczak. Podczas pobytu w Straży Pożarnej uczniowie zapoznali się z umundurowaniem (także specjalnym używanym np. podczas zagrożenia chemicznego) oraz zadaniami jakie stoją przed strażakami. Obejrzeli sprzęt strażacki znajdujący się w wozach, który jest używany podczas pożarów czy wypadków. Zobaczyli wóz strażacki od środka, a także każdy chociaż przez chwilę mógł poczuć się strażakiem – przymierzając hełm strażacki. Uczniowie zobaczyli również specjalne nosze do transportu poszkodowanych. Strażak zademonstrował na jednej z uczennic, w jaki sposób usztywnia się głowę poszkodowanego oraz zabezpiecza człowieka pasami, aby go bezpiecznie przetransportować. Wszyscy przypomnieli sobie numery alarmowe, a także usłyszeli jak prawidłowo należy wzywać pomocy. Zobaczyli również przygotowanie oraz wyjazd strażaków do pożaru. Na zakończenie pomagali przy rozciągnięciu węża strażackiego, z którego następnie strażacy wypuścili wodę.

Podczas wizyty uczniowie zadawali wiele pytań, na które cierpliwie odpowiadali strażacy. Wycieczka była bardzo udana, dlatego też wszyscy podziękowali strażakom za ciekawe i pouczające zajęcia, oraz ich trudną i niebezpieczną pracę – wręczając laurkę słoneczko, żeby zawsze towarzyszyło strażakom w ich trudnej pracy.

Zdjęcia z wycieczki do obejrzenia w naszej Galerii.