Leśna ścieżka edukacyjna – Jezierce

p1010859W miniony wtorek tj. 27 września, dwie klasy SSP nr 1 postanowiły wziąć udział w żywej lekcji przyrody wyruszając na leśną ścieżkę edukacyjną Jezierce.

Z samego rana głodni wrażeń opuściliśmy Wrześnię by po niespełna pół godzinnej jeździe dotrzeć do lasu w nadleśnictwie Czerniejewo.

Na miejscu przywitało nas piękne słoneczko oraz uśmiechnięty pan leśniczy, który zabrał nas w podróż po krainie zwierząt, owadów i roślin.

Podczas dwugodzinnej wędrówki mieliśmy okazję:

  • zaobserwować życie oraz zwyczaje leśnych zwierząt takich jak sarny, dziki czy bobry
  • wypatrzyć tropy pozostawione na szlakach,
  • usłyszeć rytmiczne stukanie dzięcioła,
  • rozpoznać rudy ogon wiewiórki czy też przyjrzeć się z bliska maleńkiemu żuczkowi dzielnie przemierzającemu leśne gęstwiny.

Podziwiając napotkane mrowiska uświadomiliśmy sobie znaczenie powiedzenia „pracowity jak mrówka” jak również wsłuchiwaliśmy się w szept drzew oraz śpiewy ptaków. Wdychaliśmy pachnące żywicą powietrze oraz zbieraliśmy skarby lasu, które przywieźliśmy do swoich kącików przyrody.

Po jakże wyczerpującym spacerze wróciliśmy do miejsca, z którego wyruszyliśmy. Czekało tam na nas rozpalone ognisko i pyszne kiełbaski.

Czas minął bardzo szybko i nadszedł czas powrotu. Smutno było nam odjeżdżać jednak jak wiemy wszystko co dobre szybko się kończy..

Serdecznie podziękowaliśmy panu leśniczemu za tą pouczająca podróż oraz wzbogacenie naszej wiedzy. Oto nasz wpis w tzw. „Leśnej Kronice”

Piękny las tu zwiedziliśmy,
Pana Jacka poznaliśmy,
i kiełbaski smaczne zjemy
Września krzyczy DZIĘKUJEMY!

Zdjęcia z wycieczki do obejrzenia w naszej Galerii.