Pasowanie na ucznia klasy 1

p101083124 września to w naszej szkole wielkie święto – Pasowanie na Ucznia. Pierwszoklasiści Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrześni stali się oto pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

Uroczystość rozpoczęto jak zawsze wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Po bacznym wysłuchaniu przemówienia Pani Wicedyrektor Ireny Wojciechowskiej, uczniom został zaprezentowany program artystyczny przygotowany przez starszych kolegów. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły uroczystej przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem. Świadkami tej podniosłej chwili byli: rodzice, dziadkowie i rodzeństwo pierwszaków oraz nauczyciele. Dzieci pięknie prezentowały się w stroju galowym, nienagannej fryzurze oraz uśmiechem na twarzy. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na miano ucznia Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. 68 Pułku Piechoty we Wrześni.

Po części oficjalnej nastąpił moment wręczenia uczniom pamiątkowych „Aktów pasowania na ucznia” i legitymacji szkolnych.

Nie tylko dla pierwszoklasistów, ich rodziców, ale również dla nas nauczycieli była to chwila bardzo wzruszająca, wyjątkowa i ważna. Życzymy naszym milusińskim radosnego wkroczenia w tajemniczy i fascynujący świat nauki.

Zdjęcia  z uroczystości do obejrzenia w naszej Galerii.

Print Friendly, PDF & Email