Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Inaczej widzę, inaczej słyszę, inaczej czuję… ale próbuję!

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu wiele budynków w Polsce i na świecie zostanie podświetlonych na niebiesko. Inicjatywa „Polska na niebiesko” rozpoczyna obchody Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

Autyzm nie jest chorobą. To całościowe zaburzenie rozwoju o podłożu neurologicznym, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata oraz trudność w nawiązywaniu kontaktu z innymi ludźmi.

Głównym celem akcji jest pomoc w zrozumieniu zaburzenia i uwrażliwienie na problemy osób z autyzmem.

Nasza szkoła też przyłącza się do tej ważnej akcji ! Już w najbliższym tygodniu w gablocie na parterze naszej szkoły będzie można przeczytać informacje dotyczące akcji „Na niebiesko dla autyzmu” –  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Niech ten wyjątkowy dzień w roku będzie „na niebiesko”, aby każdy kolejny stał się łatwiejszy dla osób z autyzmem.

Warto się przyłączyć i włączyć na niebiesko! Bądźcie z nami!