Pomóżmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły

Ogólnopolski projekt edukacyjny "Pomóżmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły"Ponieważ zapotrzebowanie na egzotyczne gatunki wciąż rośnie, a zwierzęta są kupowane często przez dzieci lub przez młodych ludzi, jest rzeczą bardzo ważną wykształcenie pokolenia świadomych konsumentów, których wybory będą miały ogromne znaczenie dla ochrony przyrody.

Uczniowie klas I-III uczestniczyły w ogólnopolskim projekcie „Pomóżmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły”, organizowanym przez WWF Polska. Poprzez działania realizowane w ramach projektu pogłębiali wiedzę na temat wpływu działalności człowieka na świat przyrody.

Dzieci uświadomiły sobie, jaka jest prawdziwa cena posiadania egzotycznego pupila.

Wychowawcy realizowali zadania projektu korzystając z przygotowanych do projektu scenariuszy zajęć, prezentacji multimedialnej, gry komputerowej Misja Leon Kameleon, komiksu i książeczki dla dzieci. Wszystkie materiały drukowane na cele projektu zostały wyprodukowane na papierze pochodzącym w 100% z recyklingu.

Dzieci oglądały specjalną wystawę edukacyjną na temat gatunków zagrożonych otrzymaną od WWF Polska.

Odbyły się też wycieczki do poznańskiego ZOO i Ecotropicany.

Uczniowie wykonywali ciekawe plakaty, które długo wzbudzały zainteresowanie oglądających. Wychowawcy wykazali się dużą pomysłowością w przygotowaniu różnorodnej tematyki zajęć, a przede wszystkim wzorów prac plastyczno-technicznych dla uczniów.

Tematyka projektu wzbudziła wśród uczniów dużą ciekawość i poruszenie.

Dzieci zauważyły, że los dzikich zwierząt zależy także od nas.

Pomimo, że czas realizacji projektu został zakończony i obecnie nasze działania są oceniane przez organizację WWF niektórzy nauczyciele postanowili kontynuować i nadal wykorzystywać materiały edukacyjne na zajęciach.

Zdjęcia z projektu do obejrzenia w naszej Galerii.