Postcrossing – The Postcard Crossing Project

Woodside Park Dentzel Carousel originally located in Woodside Park, Philadelphia, was crafted in 1908 by the Dentzel Carousel Company of Philadelphia, and after more than 40 years in storage, returns to its hometown bringing joy to new generations on Please Touch Museum - USA Minęły już dwa miesiące odkąd dołączyliśmy do szerokiego grona postcrosserów na całym świecie. Uczestnicy kółka z języka angielskiego dla klas drugich wysłali w tym krótkim czasie aż 18 kartek pocztowych z własną, prywatną wiadomością do 14 różnych krajów.

Jak wyglądają nasze pocztówki?

Po pierwsze staramy się by zdjęcie znajdujące się na kartce było związane z naszym rodzinnym miastem – Wrześnią. Chcemy bowiem podzielić się jego urokiem zachęcając jednocześnie do ewentualnych odwiedzin.

Po drugie chcemy jak najlepiej wykorzystać wiedzę nabytą na zajęciach językowych. W prostych zdaniach piszemy zatem: jak mamy na imię, skąd jesteśmy, jak wyglądamy, co lubimy, jakie są nasze ulubione kolory, zabawki, jedzenie etc. dając tym samym jasny obraz naszej skromnej osoby.

Każdy wpis kończymy naszymi pozdrowieniami oraz nadaniem karcie indywidualnego kodu pozwalającemu przyszłemu adresatowi na odczyt jej: nadawcy, pochodzenia oraz dystansu, który musiała przebyć by do niego dotrzeć.

Oto wiadomość nadana przez Zuzię do Chin:

Hello! My name is Zuzanna. I’m 8 years old and I’m from Września in Poland.

I have got long brown hair and blue eyes. I am tall.

I have got a big dog – Rex and small cat – Mruczek.

I like chicken and chips.

My favourite colour is blue.

Merry Christmas and a Happy New Year!

Take care Zuzia!

Od samego początku dzieci były bardzo podekscytowane możliwością pisania oraz otrzymywania wiadomości. Dla wielu z nich były to pierwsze własnoręcznie nadane pocztówki. Fakt, że są one w języku angielskim a adresatem może być osoba z końca świata wyłącznie wzmaga ich aprobatę dla projektu. Wraz z każdą wysłaną czy otrzymaną pocztówką odległość pomiędzy nadawcą a odbiorcą zmniejsza się a świat zdaje się być dosłownie na wyciągnięcie ręki. Pytanie tylko, gdzie sięgniemy tym razem..?

Dystans jaki przebyły nasze pocztówki: 61,404 km

Dystans kartek, które dotarły do nas: 64,775 km

Zapraszamy do obejrzenia pocztówek w naszej postcrossing’owej Galerii.