Rajd Patrona Szkoły 2011

Rajd Patrona Szkoły 20111 października odbył się pieszy rajd uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 we Wrześni.

Brali w nim udział zarówno uczniowie, ich rodzice, jak również całe grono pedagogiczne. Rajd ku czci patrona – 68 Wrzesińskiego Pułku Piechoty, na dobre zagościł w tradycji naszej szkoły.

Uczestnictwo w nim miało na celu nie tylko zapewnić wspaniałą zabawę, lecz również:

  • pozwolić na bliższe zapoznanie się z bogatą historią patrona;
  • poznanie uroków miasta Wrześni oraz jego okolic;
  • kształtowanie właściwych postaw ekologicznych
  • oraz przypomnienie wszystkich istotnych przepisów ruchu drogowego naszym małym i dużym wędrowcom.

Zaproponowane trasy oraz towarzyszące im atrakcje nie pozwoliły na rozczarowanie czy znudzenie wśród uczestników.

Klasy II
ruszyły szlakiem zabytków Wrześni:
SSP1 – Muzeum Regionalne – Kościół farny – Park im.  J. Piłsudskiego – drewniany Kościółek pw.  Świętego Krzyża na Lipówce

Klasy III
szlakiem pomników przyrody:
SSP1 – Przedszkole „Słoneczko”, na którego terenie znajduje się wieloletni dąb – park im. Dzieci Wrzesińskich, wraz z Platanem związanym z jedną z najstarszych wrzesińskich legend – park im. J. Piłsudskiego gdzie trzeba było odnaleźć wielki głaz narzutowy

Klasy IV
Trasa śladami Patrona naszej szkoły:
SSP1 – cmentarz Farny, zapalenie znicza ku czci poległym – odszukanie ulic miasta Wrześni, których nazwy wiążą się z Patronem szkoły – Pomnik poświęcony 68 Wrzesińskiemu Pułkowi Piechoty – dawne koszary i ich obecne zagospodarowanie – Konkurs wiedzy o Wrześni oraz Patronie szkoły – pomnik założyciela miasta Wrześni

Klasy V
Odbyły bieg patrolowy po Wrześni. W otrzymanych na starcie kopertach znajdowały się zaszyfrowane informacje o usytuowanych punktach kontrolnych. Grupy rajdowe musiały je odnaleźć i wykonać zadania rajdowe.

Klasy VI
Miały do pokonania trasę wokół jeziora z wyznaczonymi do wykonania zadaniami, świadczącymi o właściwym przejściu zaplanowanej trasy.

Po przebyciu całej trasy oraz wykonaniu wszystkich wyznaczonych zadań uczestnicy wrócili na teren szkoły, gdzie czekały na nich konkurencje sprawnościowe.

Dla uczestników rajdu nie mogło zabraknąć i ciepłego posiłku – upragnionej grochówki, prosto od naszych wspaniałych pań kucharek.

Jeśli nie było Cię z nami naprawdę masz czego żałować. Nigdy nie jest jednak za późno by naprawić swój błąd. Zapraszamy już za rok!

Zdjęcia z rajdu do obejrzenia w naszej Galerii.