Droga do Niepodległej

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W szkole od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Podczas uroczystej akademii dzieci recytowały wiersze patriotyczne i śpiewały piosenki. Głównym elementem akademii było przedstawienie pt. „Droga do Niepodległej” w którym zawarte były nie tylko wątki z historii naszych pradziadków, którzy walczyli o najcenniejsze wartości: kulturę, język, religię ale przede wszystkim historia Strajku Dzieci Wrzesińskich, prześladowania Michała Drzymały.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.