Koncert edukacyjny „Muzyczny Matematyk”

W roku szkolnym 2017/2018 dzieci klas 0 – III będą uczestniczyły w koncertach edukacyjnych pt. „Kompozytorzy pod Lupą – Pan Lupa i przyjaciele z wizytą u kompozytorów europejskich” organizowanych w auli szkolnej.

Cykliczne spotkania, które rozpoczęły się we wrześniu, przybliżają dzieciom świat muzyki, prezentują instrumenty muzyczne, różne gatunki muzyki, aktywizują i rozbudzają wyobraźnię, a wszystko w przyjaznej i wesołej atmosferze. W czasie spotkań prowadzący wykorzystują ciekawe pomysły włączając dzieci do wspólnej zabawy. Podczas organizacji koncertów wykazują się dużym doświadczeniem, profesjonalizmem, kreatywnością. Państwo Ciekawscy dostarczają dzieciom wiele wspaniałych przeżyć pobudzających wyobraźnię.

9 października uczniowie wzięli udział w koncercie „Muzyczny matematyk, czyli geniusz Jana Sebastiana Bacha”. Dzieci z koncertu dowiedziały się kim jest kompozytor i na czym polega komponowanie. Państwo Ciekawscy zapoznali dzieci z budową i brzmieniem organów, opowiedzieli o roli kalikanta. Przedstawili również podstawowe informacje na temat życia i twórczości Jana Sebastiana Bacha.

„Zacznij od Bacha” śpiewał Zbigniew Wodecki i tak właśnie zrobili prowadzący na zakończenie koncertu.