226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Patriotyczne akademie rocznicowe w naszej szkole są tradycją i służą kształtowaniu przez dyrekcję szkoły i nauczycieli postaw patriotycznych i wychowaniu w polskości . 26 kwietnia w szkolnej auli odbyła się uroczysta akademia dla uczczenia 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tym trudnym tematem zmierzyli się uczniowie klasy II c i II e pod kierunkiem nauczycieli: pani Katarzyny Świtek i Olgi Czarneckiej. Nad oprawą muzyczną akademii czuwała pani Aleksandra Marszał – Więckowska ze scholą.

Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu polskiego. Uczniowie z ogromnym entuzjazmem i z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do występu. Włożyli w to dużo wysiłku. Pięknie recytowali trudne wiersze i z wielką radością śpiewali patriotyczne piosenki. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń 3 Maja i wyjaśnili, dlaczego ten dzień jest nadal tak ważny dla Polaków.

Doniosły nastrój uroczystości podkreślały biało – czerwone flagi wykonane przez dzieci. Treści przedstawione przez uczniów skłaniały wszystkich obecnych do zadumy nad tym, czy dostatecznie znamy naszą historię ojczystą, czym dzisiaj jest dla nas pojęcie patriotyzmu.

Swoim występem najmłodsi uczniowie pokazali, że zasługują na miano Małego Patrioty.