Zagraniczni studenci w naszej szkole

20150206_130904W dniach 02 – 06.02.2015 w naszej szkole gościła dwójka niezwykłych, młodych ludzi, członków jednej z największych organizacji studenckich AIESEC. W ramach projektu prowadzili oni zajęcia z uczniami naszej placówki, przybliżając im kulturę, tradycje oraz zwyczaje miejsc, z których pochodzą.

Nasi goście, studenci: Iluk Reskiyana to pełna energii dziewczyna, studentka prawa z Indonezji i Cristian Eduardo Omar Escalante Salvador młody człowiek pochodzący z Peru, który uwielbia zdobywać nowe doświadczenia.

Zarówno Iluk jaki i Cristian są roześmianymi, młodymi ludźmi, którzy w trakcie swoich zajęć potrafili z niezwykłą pasją zainteresować zarówno najmłodszych uczniów klas I-szych, jak i najstarszych z klas VI-stych. Dla naszych dzieci spotkania te były wspaniałym przeżyciem oraz okazją do poszerzania horyzontów, dostrzeżenia uniwersalności języka obcego, kontaktu z „szerokim światem”. W zamian za pozytywne przyjęcie gości, dzieci miały okazję do nauki tradycyjnych indonezyjskich tańców, poznania ciekawostek o naszych gościach. Młodzi przybysze cierpliwie i z ogromną chęcią odpowiadali na każde pytanie.

Mamy nadzieję, że nasi goście wzbogaceni o kolejne doświadczenia, zapamiętają nas jak najlepiej. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i z niecierpliwością oczekujemy kolejnej wymiany. Z tej pozostają nam wspaniałe wspomnienia oraz zdjęcia w naszej Galerii.

Więcej o projekcie: AIESEC to organizacja stowarzyszająca ponad 80 000 członków z ponad 118 krajów świata, umożliwiająca zdobycie międzynarodowego doświadczenia podczas praktyk zagranicznych.
Cele projektu:

  • szerzenie idei kreatywnej przedsiębiorczości,
  • promowanie tolerancji wobec innych kultur i religii świata,
  • pomoc młodym ludziom w odkryciu potencjału,
  • umożliwienie rozwoju, dzięki globalnej edukacji,
  • budowanie poczucia wspólnoty i odpowiedzialności za otoczenie,
  • zrozumienie zależności łączących ludzi na całym świecie,
  • propagowanie wartości takich jak: tolerancja, dialog międzykulturowy,
  • poszanowanie różnych poglądów politycznych, światopoglądowych i społecznych,
  • wdrożenie przez szkołę innowacyjnych form nauczania poprzez warsztaty promujące postawy prospołeczne wśród dzieci.