Ścieżka przyrodniczo – leśna w Jeziercach

2230 września 2014r. uczniowie klasy IIa i IIb wraz z wychowawczyniami p. Danutą Bojarską oraz p. Renatą Jakubowską i opiekunami p. Marleną Koczorowską – Naskręt oraz p. Wiesławą Sobczak, wybrali się na wycieczkę do lasu. Mimo, że pogoda w tym dniu spłatała nam figla i z nieba padał deszcz, jednak nie przestraszyliśmy się pogody i wyruszyliśmy wraz z panem leśniczym na spacer po ścieżce przyrodniczo – leśnej w Jeziercach.

Podczas spaceru podziwialiśmy piękno przyrody i poznaliśmy pracę leśników, którzy dążą do ochrony bogactwa naturalnego lasów. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób określa się wiek drzew iglastych i jak pozyskuje żywicę. Widzieliśmy w lesie paśnik dla zwierząt leśnych oraz lizawkę, a także obserwowaliśmy pracę mrówek rudnic. Po drodze znaleźliśmy ślady jelenia, który zbliżył się bardzo blisko do zabudowań ludzi. Pan leśniczy pokazał nam szkółkę, gdzie hoduje się młode drzewka, którymi następnie zalesia się tereny leśne.

Po spacerze udaliśmy się do wigwamu, gdzie było przygotowane palenisko z rusztem, na którym upiekliśmy kiełbaski. Wycieczka do lasu była bardzo pouczająca, często myślami będziemy wracać do tej lekcji przyrody.

Zdjęcia z wycieczki do obejrzenia w Galerii.