Wycieczka do Fabryki Bombek

1508 grudnia 2014r. uczniowie klasy IIa i IIb wraz z wychowawczyniami p. Danutą Bojarską i p. Renatą Jakubowską oraz opiekunami p. Marleną Koczorowską – Naskręt i p. Renatą Kubczak wyruszyli autokarem w kierunku Gniezna, aby tam poznać tajniki ręcznej produkcji ozdób choinkowych – bombek.

Zaczęliśmy od zwiedzania Fabryki Bombek KADPOL w Gnieźnie. Zobaczyliśmy i poznaliśmy kolejne etapy powstawania szklanych ozdób na choinkę. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych – samodzielnie mogliśmy ozdobić bombki, które zapakowaliśmy w specjalne kartoniki do bombek i mogliśmy zabrać do naszych domów, aby zdobiły w czasie Świąt Bożego Narodzenia nasze domowe choinki. Po warsztatach plastycznych udaliśmy się do sklepiku, który znajdował się przy fabryce, w którym mogliśmy zakupić dodatkowe bombki. Na zakończenie wycieczki każdy z nas otrzymał bombkę z własnym imieniem, którą mógł zawiesić na świątecznej choince.

Wycieczka była bardzo udana, otrzymaliśmy certyfikaty dla każdej z klas, teraz już wiemy jak przebiega proces powstawania bombek, które pięknie mienią się i błyszczą
w świetle kolorowych światełek na naszych choinkach.

Zdjęcia z wycieczki do obejrzenia w Galerii.