Święto Drzewa

Święto DrzewaŚwięto Drzewa to program edukacji ekologicznej organizowanej przez organizację społeczną Klub Gaja. Zainspirowana działalnością Klubu Gaja na rzecz ochrony środowiska wychowawczyni klasy III a zorganizowała wspólny wyjazd uczniów wraz ze swoimi babciami i dziadkami do lasu w Nadleśnictwie Jarocin. Wszyscy, wspólnie posadzili 450 sadzonek trzyletnich dębów!

Wyjazd ten jest przykładem edukacji aktywnej, zmierzającej do rozwijania społeczeństwa odpowiedzialnego i akceptującego zasady zrównoważonego rozwoju. Celem tej wycieczki było podnoszenie świadomości ekologicznej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi. Wspólne sadzenie drzew w ramach programu, przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia. Jest też doskonałym sposobem do spotkania pokoleń.

A oto wypowiedzi i wrażenia uczestników:

Wyjazd integracyjny dzieci, babć i dziadków był strzałem w „10” łączył przyjemne z pożytecznym. Oprócz poszerzenia wiedzy dzieci mogły się również nauczyć szacunku do pracy, a współzawodnictwa w konkursach szacunku do kolegów i koleżanek, do wychowawcy i ludzi pracy. Mimo, że wyjazd miał miejsce 13-tego i do tego w piątek był jak najbardziej udany i należałoby sobie życzyć, aby takich wypadów było jak najwięcej.

Z poważaniem zadowolony Dziadek Mateusza

 

… spędziliśmy tam miło czas w towarzystwie naszych wnuków. Bardzo cieszymy się z tego, że mogliśmy wziąć udział w tak pięknej akcji, ponieważ pozostawiliśmy coś po sobie młodemu pokoleniu. Nie kryjemy swej radości z tego, że u schyłku swego życia zrobiliśmy coś pożytecznego dla środowiska, a co za tym idzie dla innych ludzi. Pani Beacie Mocek za zorganizowanie tego, jakże udanego wyjazdu i polecamy innym tego typu imprezę.

Serdecznie dziękujemy Babcia i Dziadek Miłosza

 

Babcia bawiła się wyśmienicie i ucieszyła się z miło spędzonego czasu. taka wycieczka była bardzo dobrym pomysłem.

Babcia

 

… dzięki pomysłowości i inicjatywie babcie i dziadkowie z wnukami posadzili drzewka dla dobra przyszłych pokoleń. Razem spędzone chwile pokazywały uśmiech na ustach i radość serca. Więcej takich spotkań – dziękujemy za szlachetny cel – pracy dwóch pokoleń dla pokoleń.

Dziadek Jakuba

 

Zorganizowanie dzieciom wyjazdu do lasu w towarzystwie dorosłych to świetny pomysł. Do domu wszyscy wracali bardzo zadowoleni i pełni wrażeń

Bardzo zadowolona Babcia Julii

 

Przy pomocy tych kilku zdań pragnę wyrazić moje odczucia i moją radość związaną z wyjazdem. Wycieczka miała charakter wypoczynku,radosny, a także pożyteczny…cudowne, niezapomniane chwile pozostaną w mym sercu na zawsze

Babcia Jasia