22 kwiecień – Światowy Dzień Ziemi

22 kwiecień - Światowy Dzień ZiemiŚwiatowy Dzień Ziemi to święto obchodzone w Polsce od 1990 roku. Tegoroczne Święto naszej Planety odbyło się pod hasłem „Dobra energia dla wszystkich”. W związku z obchodami tego szczególnego dnia na terenie całego kraju organizowane były festyny oraz spontaniczne akcje mające na celu propagowanie postaw ekologicznych.

Jak dobrze wiemy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 1 los Planety Ziemi jest szczególnie bliski dlatego uczestnicy „kółek” przyrodniczych dla klas IV i V przygotowali krótki program artystyczny mający uświadomić nam jak ważna jest codzienna ochrona środowiska.

Przedstawienia pt. „W królestwie surowca wtórnego” oraz „Eko-Kapturek” wyjątkowo przypadły do gustu wypełnionej po brzegi widowni. Aktorzy stanęli na wysokości zadania i w przystępny sposób ukazali swoim młodszym kolegom z jakimi problemami musi borykać się współczesna cywilizacja. Żeby utrwalić nowe informacje oraz zmobilizować słuchaczy do aktywnego uczestnictwa w imprezie zorganizowano quizu z pysznymi nagrodami. Miejmy nadzieje, że nabyta wiedza przełoży się na czyny a na widowni już teraz zasiadają przyszli ekolodzy.

Zdjęcia z przestawienie do obejrzenia w naszej Galerii.