Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

2 kwietnia 2012r. klasy drugie uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Agnieszką Frączek – autorką wierszy i opowiadań dla najmłodszych. Do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Września na takie spotkanie przybyły również klasy IIb ,IIc i IIe wraz z wychowawczyniami p. R. Jakubowską, D. Bojarską i B. Pawlak.

Spotkanie autorskie z Agnieszką FrączekAutorka, na samym początku przedstawiła się, krótko opowiedziała o swojej rodzinie i zwierzętach jakie posiada, a jest to pies rasy labrador i trzy koty. Jak sama przyznała napisała już ok. 150 książek dla dzieci. Na spotkaniu odczytała dzieciom kilka dowcipnych wierszyków i zapoznała z trudnym dla nich słowem „frazeologia”. Wspomniała również o tym, ze język polski nie jest łatwy i wyjaśniała w jakich sytuacjach wymawiamy rożne słowa np. „proszę pani” czy „proszę panią” – z tym związkiem frazeologicznym uczniowie nie mieli problemu i szybko wyjaśnili kiedy i w jakich okolicznościach należy go używać. Autorka omówiła również inne zwroty np. „mieć muchy w nosie” ,”zrobić kogoś w balona” lub „ubrać” czy „założyć” spodnie (ubiera się choinkę, a spodnie zakłada).

Dzieci z zaciekawieniem słuchały, a następnie zadawały pytania np. „Z czego czerpie pani pomysły na nowe wiersze?”, „Ile wierszy pani napisała” czy ” Ile książek pani wydała?”.

Przed spotkaniem dzieci mogły zakupić książeczki autorstwa Agnieszki Frączek, a po spotkaniu uzyskały autograf do książeczki. Te dzieci, które nie kupiły książek również dostały autograf tyle, że na zakładce, którą otrzymały w bibliotece.

Na zakończenie uczniowie podziękowali Agnieszce Frączek, za ciekawą i pouczającą lekcję języka polskiego, która przyda się w przyszłości i wręczyli autorce kwiatek – stokrotkę oraz laurkę. Spotkanie było interesujące, tym bardziej, że dzieci miały bezpośredni kontakt z autorką książek przeznaczonych właśnie dla nich.

A oto książeczki, autorstwa Agnieszki Frączek, które dzieci mogły zakupić:

  • „Struś na cisie i inne fisie”
  • „Byk jak byk”
  • „Banialuki do zabawy i nauki”
  • „Jedna literka, a zmiana wielka”
  • „Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki”
  • „Siano w głowie czyli trafiła kosa na idiom”
  • „dranie w tranie czyli wiersze trudne niesłychanie”
  • „Muł mądrala i innych wierszy co niemiara”
  • „Kelner Kornez i inne wiersze niesforne”

Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w naszej Galerii.

Print Friendly, PDF & Email