I Świąteczne Spotkanie Pokoleń w klasie Ic

I Świąteczne Spotkanie Pokoleń w klasie I cPiątek, 16 grudnia 2011 roku był dla uczniów z mojej klasy dniem szczególnym. Czekaliśmy na niego z niecierpliwością. Po raz pierwszy bowiem mieliśmy spotkać się wszyscy; dziadkowie, rodzice, dzieci i ja, jako wychowawca, by spędzić ten przedświąteczny wieczór razem. Przygotowaliśmy z tej okazji montaż słowno – muzyczny pod hasłem „Jest taki dzień”. Cieszyliśmy się bardzo, widząc, jak z minuty na minutę zapełnia się aula. Z zaproszeń, które własnoręcznie zrobiły dzieci, skorzystało około 150 osób. Czekając na przedstawienie, goście słuchali kolęd i spoglądali na obrazy z wyświetlanej prezentacji multimedialnej.

I Świąteczne Spotkanie Pokoleń w klasie I cGdy wybiła godzina 18.00, wszyscy ujrzeli na scenie ubogą stajenkę ze zwierzętami, żłóbek, palmy i niebo pełne gwiazd. Po oficjalnym powitaniu, w auli zaległa ciemność, oświetlana blaskiem gwiazdy betlejemskiej. Popłynęły dźwięki muzyki i na scenę weszły anioły, Maria z dzieciątkiem, Józef i pasterze. Rozpoczęliśmy nasze „Świąteczne Spotkanie Pokoleń”. Dzieci stanęły na wysokości zadania. Byłam z nich dumna, a ich najbliżsi jeszcze bardziej.

I Świąteczne Spotkanie Pokoleń w klasie I cPo występie, dzieciaki podziękowały rodzicom i dziadkom za ich miłość, za poczucie bezpieczeństwa i złożyły im życzenia, wręczając, własnoręcznie przygotowane, laurki. Potem odbył się koncert kolęd granych przez uczniów na instrumentach i gość specjalny. Pojawił się Gwiazdor z workiem pełnym prezentów. Na zakończenie ciche dźwięki pastorałek, wspólne rozmowy i anioły, częstujące słodkościami. Całemu spotkaniu towarzyszyła wspaniała, świąteczna, pełna wzruszeń atmosfera. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów uznania. Te wspólnie spędzone chwile, na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za przybycie, za przygotowanie dla dzieci pięknych strojów i pomoc w organizacji.

wychowawca klasy
Marzena Pieczyńska